Fotbalisté Hanácké Slavie zakončili podzim jasnou výhrou

13.11.2018
Ilustrační foto
V sobotu odpoledne Hanáci na perfektně připraveném trávníku zakončili podzimní část MSFL. Za velmi pěkného podzimního počasí hostili celek ze spodní části tabulky Rýmařov. A domácí začali jak se patří, hned ve 2 minutě utekl po levé straně Okleštěk, jehož přesný centr zatloukl hlavou do sítě Silný. V 9.minutě se po pěkné kombinaci více hráčů elegantně uvolnil Kovář a zvýšil na dvoubrankový náskok. Minutu nato zlikvidoval hostující brankář šance Matouška a Silného, aby alespoň trochu zmírnil desetiminutovku hrůzy v podání hostujícího celku. Domácí si tvořili další šance, ale zatím jim chyběla přesnost v zakončení. To se změnilo ve 33.minutě, kdy se po akci a centru z levé strany prodral k zakončení Hirsch a svým důrazem zajistil Hanákům pohodlné tříbrankové vedení. Hosté mohli krátce před poločasem snížit, ale táhlá střela z velké vzdálenosti brankáře Kofroně jen vystrašila, ale nepřekonala.

Deset minut po přestávce se pěknou akcí prezentoval Hirsch, ale jeho střele chyběl jen kousek v cestě do brány. Podobnou situaci přežil bez úhony hostující brankář v 63.minutě. Nakonec se urodilo na opačné straně hřiště, když si Ondruška naběhl na přesný centr a hlavou k tyči snížil na rozdíl dvou branek. Nějaké případné komplikace Hanáci rázně utnuli v 74.minutě když Silný utaženou placírkou pod břevno vrátil Hanákům tříbrankový náskok, přičemž brance předcházela velká chyba hostujícího brankáře Kameníka, jenž neudržel v rukavicích poměrně jednoduchý míč, poté ještě zazmatkoval se svým obráncem, míče se zmocnili domácí a po přihrávce pod sebe skóroval již zmíněný Silný. Do konce zápasu se i přes náznaky šancí na obou stranách nic nestalo a tři body zůstaly zaslouženě doma.

Hanáci si tak upevnili druhé místo v tabulce MSFL a za předvedené výkony jim patří velké poděkování.  

SK HS KROMĚŘÍŽ - SK JISKRA RÝMAŘOV  4:1

Branky: 2. a 74. Silný Jan, 9. Kovář Marián, 33. Hirsch Martin - 65. Ondruška Pavel. Rozhodčí: Denev Alex - Popelák Luboš, Fabeš Roman. Delegát: Wilczek Martin. Diváků: 197.
SK HS Kroměříž: Kofroň - Šmerda, Hloch, Matoušek, Jeleček - Hirsch (59. Mlýnek M.), Motal (86. Prajza), Cupák, Okleštěk - Kovář (80. Mlýnek V.), Silný. Připraveni Kofroň.
SFK Vrchovina: Kameník – Navrátil, J. Furik (49. Harazin), Dydowicz, M. Furik (78. Piroška), Kocúr, György (33. Tilkeridis), Šupák, Ondruška, Hleba, Kolísek.
Převzato ODTUD

Aktuálně z Kroměřížska