Názor na dění ve vašem městě, zprávy z vašeho regionu, pozvánku na vaší akci...
Psát do Domácích novin může úplně každý

Hokejisté Kroměříže mají za sebou první přípravný duel

03.09.2018
Mužský tým HK Kroměříž má za sebou první přípravný duel. Před nejnáročnější sezonou za poslední roky. Je výrazně omlazen a Krajská liga mužů je stále těžší, lepší soutěží. Na deštivou sobotu si pozval velkého rivala z Uherského Brodu. Hanáci postavili do boje osm (!) juniorů, ale k obávané bitvě ani nedošlo. Po dvou rychlých gólech z úvodu se domácí uklidnili a do kabin šli s vedením 2:1. Ve 2. dějství potom soupeře zcela přehráli, vůbec jej nepustili do hry. Sama "omladina" si připíše 4 trefy a náskok 8:2 po 40 minutách už dává skóre konečné. Góly jenom pršely... Třetí část se pouze dohrává, Brod trochu přidá, ale na Hanáky si nepřijde. V sobotu 8. září se hraje v Brodě odveta. Krajská liga začíná Kroměříži v sobotu 15. září v 17:00 domácím zápasem s mistrem z Boskovic.

Duel s Uherským Brodem nakousli lépe Hanáci. Ve 2. minutě vyzkouší betony brankáře pumelice Tkadlecova. Krásnou kombinaci ve 4. minutě přetaví Kroměříž v úvodní gól, zásluhou přehledu Patrika Zavřela před bránou. V 7. minutě se vyznamená brankářská stálice Martin Svoboda, když vymaže už další pokus Spartaku. Na oplátku rozvinou naši pěknou akci po celé šíři pásma, útočníci (17 až 19 let) ji zrychlí a drtivá pěst Jiřího Jergla už zezadu navede puk do optimálních končin... Brod však neklesá na mysli a přihlásí se o svou trefu hned v 10. minutě. Vedeme 2:1. V 11. minutě prokvete lapačka brankáře hostů utěšenou ranou v podání Milana Merty. Další minuty je mírně aktivnější Spartak. V 18. minutě ale může kápnout branka našim. S velkou chutí hrající Vojta Kudlička ale nepřekoná poslední překážku.

Do 2. části vletí Hanáci jako mačeta do liány. Patrik Zavřel drajvem přes dvě pásma vybojuje kotouč, ale spoluhráči zatím branku nevytěží. Vzápětí Martin Gazda vypracuje tutovku pro Michala Dluhoše - ten však z blízkosti nepromění. Zastoupí ho ve 23. minutě nepolapitelný Milan Merta, který nové partě získá náskok 3:1. Hosté se vzpamatují okamžitě a snižují. Máme tady tedy výzvu... Po spolupráci juniorské lajny utěsní kotoučem bránu skvělý David Hubík. Vedeme ve 25. minutě 4:2. Ve 27. minutě Martin Gazda precizně uvolní Dluhoše, toho však provází smůla. Pár vteřin poté přesto skórují naši "vlčáci" popáté. Autorem tohoto kusu je Filip Laciga. Po 30. minutě v naší přesilovce Brod rozpohybujeme, ale Kuba Apolenář netrefí v tísni prázdnou kasu. Na konci 33. minuty táhnou "mladí" zběsile za gólem číslo šest. Rychlou akci bezvadně zakončí Vojta Kudlička. Ale není, stále to není všechno! Ve 35. minutě si obhodí gólmana Martin Gazda a rozsvítí čísla 7:2! Překulí se několik vteřin a David Hubík zakončí svůj velký brejk. Přesně podle metodiků, příruček a propozic. 8:2! Hosté působili ve 2. třetině chvílemi odevzdaně, ale to neumenšuje naši hokejovou chuť, náš tah na bránu.

Třetí dějství začíná hrou nahoru a dolů. Ve 43. minutě razítkují Hanáci tyčku, ale soupeř může udeřit hned z protiútoku. Pak odehraje Brod slušně svoji přesilovku. Po jejím skončení chce gólmana soupeře obhodit Petr Brada a doráží David Hubík. Poté kyne přesilovka i Kroměříži, největší šanci si připíše Patrik Zavřel. V 51. minutě se zaskvěje i osmý junior, Tomáš Fajgl v naší brance. Vystřídal Svobodu v polovině utkání a nyní pokryje v okamžiku tři střelce. Brod už více útočí, o zápase je rozhodnuto. Naši chvíli útočí jen jedním nebo dvěma hráči. V 56. minutě zakončuje kombinaci celé řady Milan Merta. Vzápětí testuje skulinu Petr Brada. Souzeno není ani řízné ráně Petra Paksiho. Poslední dvě minuty je na puku Uherský Brod, branky se však nedomůže. Hanáci vítězí s přehledem 8:2!