Mladší žáci HK Kroměříž přivítali doma Uherský Brod

10.12.2018
Ilustrační foto
"Déčko" mladších žáků doma přivítalo Brod a vyjímalo se už v 1. dějství útočnou krásou. Nepatlalo se s hosty jako s šedohnědou sněhovou koulí a zaváželo jim branku za brankou. Vítězí v úvodní třetině 4:0, hraje, no prostě, báječně, nastartované k brejkům a pevné a troufalé v kombinacích. Brod nemá mnoho co namítat, je pokrytý a tuhne v postech i s luxusní přesilovkou pět na tři...

Ve 2. části se udá jen to, čím dávno oplývají žákovské ligy... Během deseti minut Brod uteče z děsivého manka k vyrovnání na 4:4! Přehrává Hanáky a cepuje je zaslouženými trefami. Kroměřížští si ale berou zpět vedení, teď už nejtěsnější. Brod se kousne a srovná už na 5:5! V čase 37:01 využije kroměřížské útočné žihadlo obranné minely hostů a vypeče brodského gólmana pošesté. No, to je drama... Hra se pak přelévá ze strany na stranu. V závěru dají hosté na modlení, aby neschytali, jak velí zákon, v poslední minutě pečeť již sedmou.

Ve 3. pasáži Hanáci šlapou a hosté se snaží, ačkoli chápou, že zkraje třetiny nestačí. Dávají sedmý gól, vlepí osmý, 8:5 drží od bodů hosty, chtějí snad "deset" dát nejradši. Brodští se zvednou a vpředu si sednou, na 8:8 stav pozvednou. Domací je chtějí udolat gólem navrch a oni jim na tu chuť, na ten "návrh", postaví tři bloky najednou. Uherský Brod bojoval, dorovnal a neprohrál.