Pachatel se vloupal do stavební buňky na pozemku rodinného domu

07.11.2018
Ilustrační foto
Zloděj nejprve vypáčil dveře buňky a poté uvnitř odcizil pracovní nářadí a rybářské potřeby. Odnesl si tak brusky, vrtací kladivo, okružní pilu, elektrocentrálu a rybářské pruty společně s batohem, ve kterém se nacházely další potřeby k rybolovu. Poté vešel do nezabezpečené novostavby, odkud vzal pojistkovou skříň. Odcizením věcí tak způsobil škodu za více jak třicet čtyři tisíc korun, poškozením dveří buňky pak škodu pět set korun.

Skutkem se nyní zabývají policisté. Pachatel se dopustil trestného činu krádež, za což mu po dopadení hrozí až dvouleté vězení.

V souvislosti s tímto případem žádá policie veřejnost. Pozemek, na kterém se buňka nachází, se nalézá naproti mateřské školy u hlavního silničního tahu mezi Kroměříží a Kvasicemi. Je tedy možné, že pachatele mohl z hlavní silnice někdo zahlédnout. Pokud někdo viděl samotnou krádež nebo si všiml podezřelých osob či vozidel, ať zavolá na bezplatnou linku Policie ČR 158 nebo přímo policistům z kroměřížského obvodního oddělení na číslo 974 675 651.
Převzato ODTUD

Aktuálně z Kroměřížska