Rakouské dny v Kroměříži

08.10.2018
15.10.2018 - 19.10.2018
07:00 - 07:00
Program:

PO 15. 10. / 16.00 / Dům kultury v Kroměříži
SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ
Tradiční úvodní beseda se zajímavými hosty, profesorem slavistiky Vídeňské univerzity Stefanem Michaelem Newerklou a ředitelkou českého gymnázia ve Vídni Helenou Huber. Moderuje redaktorka Českého rozhlasu Plus Daniela Vrbová.
VÝSTAVA GUSTAV KLIMT - průkopník moderny
Gustav Klimt je symbolem vídeňské moderny přelomu 19. a 20. století. Výstava, kterou zapůjčilo Rakouské kulturní fórum v Praze, mapuje nejvýznamnější milníky jeho práce.
Rakouské speciality – ochutnávka.

ÚT 16. 10. / 14.00 / Knihovna Kroměřížska
RAKOUSKÉ DNY DĚTEM - rakouské pohádky, soutěže, vědomostní kvízy i výtvarné dílničky a hry.

ÚT 16. 10. / 16.00 / Kavárna U Zlatého kohouta
RAKOUSKÁ BOŽENA NĚMCOVÁ - beseda o osudech spisovatelky Marie von Ebner-Eschenbach, která se narodila ve Zdislavicích, se zástupkyní ředitele Muzea Kroměřížska Markétou Mercovou. Sladké občerstvení inspirované Rakouskem, omezená kapacita.

ÚT 16. 10. / 18.00 / Kino Nadsklepí
TONI ERDMANN -  promítání tragikomedie z roku 2016, která byla nominována na Oscara za nejlepší cizojazyčný film, o vztahu zestárlého učitele a jeho workoholické dcery.

ST 17. 10. / 15.45 / Knihovna Kroměřížska
CESTOMÁNIE : RAKOUSKO – TYROLSKÉ PASTORÁLE - promítání cestopisu z oblíbeného cyklu České televize.

ST 17. 10. / 16.30 / Knihovna Kroměřížska
RAKOUSKO ZNÁMÉ I NEZNÁMÉ - cestovatelská beseda s dlouholetým kroměřížským cestovatelem a průvodcem Jaroslavem Janouškem.

ČT 18. 10. / 16.30 / Knihovna Kroměřížska
100 LET OD ROZPADU RAKOUSKA-UHERSKA - beseda s ředitelem Ústavu českých dějin FF UK prof. PhDr. Ivanem Šedivým, CSc. o posledních dnech rakousko-uherské monarchie a počátcích formování samostatného Československa.

PÁ 19. 10. / 17.00 / Dům kultury - Hudební sál

RAKOUSKÝ FOLKLORNÍ VEČER - víte, jak vypadají tradiční tyrolské tance Schuhplattler? Přijďte se podívat na vystoupení taneční skupiny Lederhosnfeger, která přijede z rakouského Gunskirchenu. Připraveno bude drobné občerstvení inspirované Rakouskem.

PO CELÝ TÝDEN
VÝSTAVA GUSTAV KLIMT - průkopník moderny / Dům kultury
RAKOUSKO MÝMA OČIMA / Knihovna Kroměřížska
Soutěžní výstava fotografií z Rakouska navštíveného našimi spoluobčany. Při příležitosti Rakouských dnů pořádá Informační centrum Europe Direct Kroměříž.
RAKOUSKO NEJEN V LITERATUŘE / Knihovna Kroměřížska
Výstava knih se vztahem k Rakousku z fondu Knihovny Kroměřížska
RAKOUSKÉ DNY NA SCÉNĚ / Restaurace a kavárna Scéna
Speciální nabídka poledního menu zaměřená na rakouská národní jídla

CO VÍTE O RAKOUSKU? Odpovězte na soutěžní otázky a vyhrajte zájezd do Evropského parlamentu a další zajímavé ceny. Odpovídat můžete na www.sehnalova.cz i na jednotlivých akcích.

Aktuálně z Kroměřížska