Týmový výkon fotbalistů Hanácké Slavie vedl k důležitým bodům

10.09.2018
Ilustrační foto
SK HANÁCKÁ SLAVIA KROMĚŘÍŽ - FK HODONÍN 2:0 (2:0)

Branky: 18. a 44. Okleštěk Tomáš

Rozhodčí: Silný Zdeněk - Kulička Radek, Ogrodník Vlastimil. Delegát: Vidlák Karel.

Diváků: 204

SK HS Kroměříž: Floder - Matoušek, Dvořák, Hloch, Jeleček - Motal (85. Navrátil), Cupák - Krhut (89. Šmerda), Okleštěk, Marchuk (70. Hirsch) - Mlýnek. Připraveni Kofroň - Vyhlíd, Prajza. Trenér: Bronislav Červenka.

FK Hodonín: Záleský – Flasar, Ťok (79. Michna), Hesek, Novotný (63. Kosorin), Mareš, Sasín, Šustr, Vaďura, Dione, Fojtík (46. Opina). Trenér: Jiří Dekař.

Po středečním poháru proti prvoligovému Zlínu čekal na Hanáky sobotní zápas MSFL proti Hodonínu, který měl stejný počet bodů jako domácí. Trenér Červenka musel zejména kvůli absenci ofenzivních hráčů Silného s Kovářem hodně přemýšlet o přeskupení postů a zvolení vhodné strategie. Do tohoto rámce zapadl i start nedávného dorostence Adama Dvořáka, který nakonec na stoperu odvedl solidní výkon, což ostatně platilo o celém týmu.  

V úvodu utkání si hosté vytvořili mírný tlak, častěji drželi míč na svých kopačkách, hrozili zejména ze standardních situací a prudkých centrů do domácího vápna. Hanáci úvodní část ustáli bez úhony a stále více se začali tlačit na polovinu hostů. Zpočátku formou rychlých kontrů, které měli hodně nebezpečné. V 16.minutě se jim slibné přečíslení ještě nepodařilo vyřešit ve finální fázi, ale v 18.minutě už rychlá kolmá akce slavila úspěch. Cupák přihrál na Okleštěka, který si po převzetí míče mazácky poradil s obráncem a chladnokrevně k tyči otevřel skóre. V šanci se pak po závaru ve vápně ocitl Cupák, ale míč přes bránící protihráče do branky nedostal. Purdkou ránu po zemi pak vyslal Mlýnek, ale Záleský byl na místě. Na druhé straně domácí hodně podržel Floder, který výborným zákrokem vytáhl táhlou střelu ze střední vzdálenosti. Vyrovnat se hostům nepodařilo ani po hlavičce na zadní tyči, která šla těsně vedle. Do konce poločasu už hrozili jen domácí. Mlýnkovu střelu vyboxoval Záleský, ale minutu před koncem už kapituloval. Na centr s levé strany si naskočil Motal, jehož hlavička se odrazila od tyče podél brankové čáry, kde si míč našel zkušený Okleštěk a důležitou brankou do šatny upravil na dvoubrankvoý rozdíl.

Druhou půli opanovali Hanáci a jen vinou slabší koncovky nevyprovodili Hodonín větším brankovým rozdílem. Střelu Marchuka kryl u tyče pohotový Záleský, který pak předvedl zázračný reflex, když vyrazil zpod břevna prudkou hlavičku Mlýnka. Krásný fotbalový moment pak připravil divákům Okleštěk, který po nadhození míče vystřihl parádní nůžky, ale za již překonaným brankářem vykopl míč z brankové čáry obránce. Aktivní Krhut dělal hostům velké problémy, po jednom z jeho rychlých průniků se lehce tečovaný míč dostal před prázdnou bránu, kde jej Mlýnek nedokázal usměrnit do sítě. V 77.minutě předložil do vápna pěknou přihrávku Matoušek, ale Mlýnek ani tentokrát nebyl v koncovce úspěšný. Kapitán domácích Matoušek pak po rohovém kopu hlavou trefil tyč. Do konce zápasu měli domácí ještě nekolik nadějných přečíslení, ale branku už nevstřelili. Za zodpovědný výkon si tři body a čisté konto plně zasloužili, navíc po tomto kole se čelo tabulky hodně vyrovnalo, což slibuje další zápletky MSFL.  

Převzato ODTUD

Aktuálně z Kroměřížska