Zloděj ukradl z tahače zábrany proti podjetí za čtyřicet tisíc korun

08.08.2018
Ilustrační foto
V neděli v nočních hodinách oznámil policistům v Holešově osmatřicetiletý řidič kamionu, že mu někdo z tahače ukradl zábrany proti podjetí.

Muž se v sobotu vrátil ze zahraniční cesty a ve dvě hodiny po půlnoci odstavil jízdní soupravu na parkovací ploše v ulici Tovární v Holešově. Vozidlo řádně uzamkl a zabezpečil proti odcizení. Když se v neděli večer krátce před desátou hodinou ke kamionu vrátil a zkontroloval ho, zjistil, že z tahače zmizely dvě zábrany proti podjetí, každá v hodnotě nejméně čtyřicet tisíc korun. Jedná se o lisovaný plast o rozměrech 180 x 65 centimetrů, který byl nastříkán stejnou barvou jako kabina tahače, a to červenou. Zloděj, který zábrany odcizil, si počínal odborně, při demontování tahač nijak nepoškodil. Dopustil se tak trestného činu krádež, za což mu po dopadení hrozí až pětileté vězení.

V souvislosti s touto trestnou činností žádá policie o pomoc veřejnost. Případní svědci, kteří si poblíž odstaveného kamionu všimli čehokoliv podezřelého, pohybu osob nebo vozidel, mohou zavolat holešovským policistům na telefonní číslo 974 675 721.
Převzato ODTUD

Aktuálně z Kroměřížska